Çin Yarış Arabası Göstergeleri Üretici
Bizimle iletişim kur
Free call

24 Solar Terim: Grain Rain hakkında bilmediğiniz 5 şey

April 20, 2022

Geleneksel Çin ay takvimi, yılı 24 güneş terimine böler.Tahıl Yağmuru (Çince: 谷雨), ilkbaharın son dönemi olarak 20 Nisan'da başlar ve 4 Mayıs'ta sona erer.

Tahıl Yağmuru, eski "Yağmur yüzlerce tahılın büyümesini sağlar" sözünden gelir ve bu yağış döneminin mahsullerin büyümesi için son derece önemli olduğunu gösterir.Tahıl Yağmuru, soğuk havanın sona erdiğini ve sıcaklıkta hızlı bir artış olduğunu gösterir.İşte Tahıl Yağmuru hakkında bilmediğiniz beş şey.

 

Tarım için önemli zaman

Tahıl Yağmuru, sıcaklık ve yağışta belirgin bir artış sağlar ve tahıllar daha hızlı ve daha güçlü büyür.Ekinleri böcek zararlılarından korumak için önemli bir zaman.

 

Kum fırtınaları meydana gelir

Tahıl Yağmuru, ilkbaharın sonu ile yaz başlangıcı arasında düşer, nadiren soğuk hava güneye doğru hareket eder ve kuzeyde soğuk hava kalır.Nisan ayının sonundan Mayıs ayının başına kadar sıcaklık Mart ayında olduğundan çok daha fazla yükselir.Kuru toprak, kararsız bir atmosfer ve şiddetli rüzgarlar, fırtınalar ve kum fırtınaları daha sık hale gelir.

 

Çay içmek

Güney Çin'de insanların Tahıl Yağmuru gününde çay içmelerine dair eski bir gelenek vardır.Tahıl Yağmuru sırasındaki bahar çayı, vücuttaki ısıyı gidermeye yardımcı olabilecek ve gözler için iyi olan vitaminler ve amino asitler açısından zengindir.Ayrıca bu günde çay içmenin kötü talihi önleyeceği söylenir.

 

toona sinensis yemek

Kuzey Çin'deki insanlar, Tahıl Yağmuru sırasında sebze toona sinensis yeme geleneğine sahiptir.Eski bir Çin atasözü "yağmur ipek kadar yumuşak olmadan önce toona sinensis" der.Sebze besleyicidir ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.Mide ve cilt için de iyidir.

 

Tahıl Yağmur Festivali

Tahıl Yağmuru festivali, kuzey Çin'in kıyı bölgelerindeki balıkçı köyleri tarafından kutlanır.Tahıl Yağmuru, balıkçıların yılın ilk yolculuğunun başlangıcını işaret ediyor.Gelenek, insanların onları fırtınalı denizlerden koruyan tanrılara iyi bir hasat borçlu olduklarına inandıkları 2000 yıldan daha eski bir tarihe dayanıyor.İnsanlar, Tahıl Yağmuru festivalinde denize tapar ve kurban ayinleri düzenler, hasatların bol olması ve sevdikleri için güvenli bir yolculuk olması için dua ederlerdi.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin