Çin Yarış Arabası Göstergeleri Üretici
Bizimle iletişim kur
Free call

Yeni önlemler köylülerin COVID-19 ile başa çıkmasına yardımcı oluyor

May 6, 2022

hakkında en son şirket haberleri Yeni önlemler köylülerin COVID-19 ile başa çıkmasına yardımcı oluyor

Ortak tesislerde çapraz enfeksiyonu önlemek için alınan önlemler

Birkaç yıl boyunca Nie Shuyin, Şanghay'ın Pudong Yeni Bölgesi'ndeki Beicai kasabası, Lianqin köyündeki bir evde yaklaşık 10 kiracıyla bir tuvaleti paylaştı.

Şimdi, Shandong eyaleti, Zaozhuang'dan göçmen işçiye evinde portatif bir tuvalet sağlandı ve kendisine köyden birinin onu her gün dezenfekte etmeye ve temizlemeye geleceği söylendi.

Ortak tesislerden kaynaklanan COVID-19 çapraz bulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için yapılan bu değişiklik, Nie de dahil olmak üzere yaklaşık 2.300 köylünün artan artış nedeniyle merkezi karantina bölgelerine taşınmasından yaklaşık 10 gün sonra 25 Nisan civarında eve döndükten sonra tanıtıldı. Bölgedeki COVID-19 vaka sayısı.

Geçen ayın ortasında enfeksiyonların hızla artması, Beicai'nin Şanghay'daki son salgında "fırtınanın gözü" haline geldiğini gördü ve ayrıca yerel yetkililerin salgını önlemek ve kontrol etmek için daha hedefli önlemler almasına yol açtı.

Örneğin, Beicai'deki bir anti-salgın ekibi, sakinleri karantina bölgelerine aldıktan ve virüsün yayılmasını engellemek için portatif tuvaletler sağladıktan sonra kapsamlı dezenfeksiyon prosedürleri gerçekleştirdi.

Beicai, iş akışını optimize etti ve nükleik asit test numunelerinin toplanma şeklini iyileştirdi.Köy komitelerine ayrıca daha iyi tıbbi hizmetler sunmaları ve kapalı devre bir yönetim sisteminin işleyişi sırasında malzemelerin sakinlere ulaşmasını sağlamaya daha fazla dikkat etmeleri söylenmiştir.

Bu önlem dizisi sayesinde, Beicai'deki enfeksiyon sayısı keskin bir şekilde düştü.Ekip tarafından sağlanan veriler, kasaba genelinde COVID-19 vakalarının sayısının 12 Nisan'da 2.631'den 30 Nisan'da 144'e düştüğünü gösteriyor. Beicai'nin sekiz kentsel köyündeki enfeksiyonlar 14 Nisan'da 1.326'dan 30 Nisan'da 25'e düştü. .

 

zorluklar ortaya çıkar

Lianqin gibi yüksek sınıf binaları ve şehir köylerini barındıran Beicai, yaklaşık 24 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor.Kasaba, Şanghay'ın en büyük tarım pazarına ve bir dizi modern işletmeye ev sahipliği yapıyor.

Çin'in 2010 yılındaki altıncı nüfus sayımına göre, Beicai'de toplam 277.490 kişi yaşıyordu, 155.000'den fazlası göçmen işçilerdi.

Lianqin köy komitesi başkanı Shen Zaiyuan, köylülerinin yaklaşık yüzde 80'inin kiracı olduğunu ve çoğunlukla Şanghay'daki tarım ve lojistik endüstrilerinde çalıştıklarını söyledi.

COVID-19'un Omicron varyantının yayılma hızına şaşırdığını belirterek, daha düşük bir yaşam ortamının ve karmaşık nüfus yapısının başlangıçta salgınla mücadelede zorluklar yarattığını da sözlerine ekledi.

Shen, "Bazı köylüler, Huangpu Nehri'nin doğusunda, Mart ayının sonunda kilitlenen Pudong'dan önce enfekte olmuş olabilir."

Kasabanın salgınla mücadele ekibinden elde edilen veriler, 12 Nisan'da Beicai'de 2.600'den fazla kişinin enfekte olduğunu gösteriyor, bunlardan 400'den fazlası Lianqin'de yaşıyor.

 

Hızlı cevap

Artan enfeksiyon sayısını gördükten sonra, merkezden tabana kadar hükümetler, tıp uzmanlarıyla birlikte Beicai'deki salgın kontrol çalışmalarına öncelik verdi.Kentsel köylere daha fazla önem vererek, durumu daha hedefli önlemlerle istikrara kavuşturmak için planlar hazırladılar.

Geçen ayın ortasında Lianqin'deki enfeksiyon oranı yüksek kaldığından, anti-salgın ekip 16 Nisan akşamı köylüleri merkezi karantina bölgelerine alarak tüm köyün tamamen dezenfekte edilmesini sağladı.

Shandong eyaletinden gelen Nie, sekiz yıl Şanghay'da çalıştı.Ev sahibinin kendisine, negatif nükleik asit testi sonuçları olan köylülerin karantina bölgelerine gönderileceğini, pozitif vakaların ve Lianqin'deki yakın temaslarının belirlenmiş hastanelere, geçici tesislere transfer edileceğini veya kordon altına alınmış bir yerde tıbbi tedavi göreceğini söyledi. köyün alanı.

"Eşim, annem ve 9 aylık çocuğumla birlikte o akşam karantina oteline gerekli ve değerli eşyalarımızı götürmeye karar verdim çünkü o sırada komşularımın yarısının enfekte olduğu tespit edildi" dedi. ailesi enfekte oluyor.

Köylüler evden ayrıldıktan sonra, Hubei eyaletinin başkenti Wuhan'dan bir dezenfeksiyon ekibi, beş gün boyunca Lianqin'i iyice dezenfekte etti.

Nie, "Dezenfeksiyon çalışması büyük bir rahatlama oldu ve şimdi daha güvende hissediyorum" dedi.

 

Mobil istasyonlar

Kasabanın anti-salgın ekibi, sakinlerin yerini değiştirirken, nükleik asit testi örneklerinin şehir köylerinden taşınma şeklini de optimize etmeye başladı.

Pazar günü, gönüllüler örnekleri toplamak için Lianqin'de motorlu üç tekerlekli bisikletler kullandılar ve sağlık çalışanları onları almak için her eve sürdü.

Lianqin'de yaşayan Şanghaylı Mai Lizhen, değişikliği memnuniyetle karşıladı.Daha önce sakinlerin karantina alanlarından eve döndüklerinde, köydeki bir oyun alanında sıraya girerek nükleik asit testlerini beklemelerinin istendiğini ve bu da çok sayıda insanın toplanmasını kolaylaştırdığını söyledi.

Ancak geri döndüğümüzden beri evde kalmamız ve örnekleri tek tek vermemiz söylendi” dedi."Başka bir deyişle, numuneler kapımızın önünde toplanıyor. Bu daha güvenli ve daha düzenli."

Lianqin'e arabayla yaklaşık 10 dakika uzaklıktaki Yangqiao köyünde numune toplamak için motorlu üç tekerlekli bisikletler de kullanıldı.

Yangqiao Parti başkanı Ji Ling şunları söyledi: "Sakinlerimizin birlikte numune sağlaması için bir sitemiz vardı, ancak mevcut duruma uymadığı için artık toplu bir örnekleme sitesi kurmuyoruz. her ikamet sahibinin kapısında nükleik asit testi."

 

Yeterli malzeme

Kasaba sakinlerinden, test edildiklerinde salgın kontrol önlemlerine sıkı sıkıya uymaları ve ayrıca evde sağlıklarını izlemeleri istenirken, köy komitelerine, insanların yeterli günlük ihtiyaç malzemelerine sahip olmalarını sağlamak ve onlara daha iyi şeyler sağlamak için çabalarını güçlendirmeleri söylendi. Beicai anti-salgın ekibinden bir yetkiliye göre tıbbi bakım.

Lianqin köy muhtarı Shen, evlerine döndüklerinde sakinlere sebze paketleri verildiğini ve bu tür bakkaliye malzemelerinin karantina sırasında köylüler için devam ettirileceğini söyledi.

Beicai sakinleri için 3.000 portatif tuvalet sağlandıktan sonra, Şanghay'daki Zhejiang Ticaret Odası genel sekreteri Wu Zhongchun, örgütün kasaba sakinlerini bu zor durumu atlatmasına yardımcı olmak için sebze ve et gibi daha fazla malzeme ile desteklemeye devam edeceğini söyledi. zaman.

Oda üyesi 68 işletmenin, salgın sırasında sağlık takibi için evde kalması gerekenler için mal tedarikini garanti etme sözü vererek kasabayla temasa geçtiğini de sözlerine ekledi.

Lianqin köylüsü Nie, 1 Mayıs tatili öncesinde 28 Nisan akşam yemeği için köy komitesi tarafından sağlanan Çin frenk soğanı ve unu kullandığını söyledi.Çin'de geleneksel olarak bayramlarda servis edilen yemek, insanların yaşam için en iyi dileklerini ve umutlarını temsil ediyor.

 

Daha iyi tıbbi bakım

Yangqiao köy komitesi için çalışan Feng Jiaqian, karantinadaki köylülere, özellikle kronik hastalığı olan yaşlılara, onlar için ilaç alıp teslim ederek gönüllü olarak yardım etmeye devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlar bizi arayıp hangi ilaçları istediklerini söyleyebilirler, ben de sağlık görevlilerinin verdiği ilaç listesine göre taleplerini karşılamaya çalışacağım” dedi.

Feng, Mart ayında Şanghay'da en son COVID-19 vakaları ortaya çıktığında, "Hastanelerdeki yetersiz malzeme, talepteki ani artışı karşılayamadığı için ilaç almam çok daha fazla zaman aldı. Bazen bütün günümü aldı. köylülerin ilaçları bulmasına yardım edin.

"İlk kez böyle bir çalışma yapıyorum, bu yüzden onlara yanlış dozda ilaç aldığımda bazı sakinlerin şikayetlerini, başlangıçta biraz kırgın ve üzgün hissetsem de kabul edebildim" dedi.

"Bu iş ayrıca köylülerimiz ve sağlık durumları hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı oldu" diye ekledi."Her gün uyuşturucu bulup satın almaktan yoruldum ama biri bana teşekkür ettiğinde hemen neşeleniyorum."

Yoğun nüfuslu kasabadaki tek devlet hastanesi olan Beicai Toplum Sağlığı Hizmet Merkezi de son haftalarda nükleik asit örneklemesi ve tıbbi hizmetler sağlamak için büyük çaba sarf etti.

Merkezin dekanı Song Huijiang, sakinlere daha fazla kolaylık sağlamak ve iş verimliliğini artırmak için, nükleik asit test örneklerinin sağlanması için kasaba genelinde yaklaşık 70 site kurma planının düşünüldüğünü söyledi.

Merkezin bu ay sağlık güvenliğini sağlamak için Beicai'de 60 yaş ve üstü insanları aşılamaya başladığını söyledi.Kadınlar ve çocuklar için daha fazla tıbbi hizmet de verilmektedir.

Song, "Adım adım poliklinikleri yeniden açacağız" diyen Song, doktorların ve hastaların yakın temas halinde olması gereken oftalmoloji, stomatoloji ve dermatoloji bölümlerindeki hizmetlerin daha sonra devam edeceğini sözlerine ekledi.

Beicai'de artan sayıda pozitif vaka, alınan bir dizi önlem kapsamında kontrol altına alınmış olsa da, anti-salgın ekibinden bir yetkili, "Son COVID- Kasabada 19 devam ediyor."

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin